Miglė
Apie Lukiškių aikštės išskirtinumą ir svarbą
"...svarbi skirtingoms žmonių grupėms ir ji gali patenkinti skirtingus interesus."
- Miglė Viselgaitė, studentė
Respondentė priduria, kad jau vien tik kalbėjimas apie aikštę iššaukia kalbėjimą apie mūsų tapatybę, bendrą istoriją, kaip mes ją suprantame.
Apie aikštės paskirtį
"Kad tai būtų gyva erdvė, kad žmogui čia būtų gera, gražu būti, bet kad būtų dar ir vieta, kur tu gali prisiminti mūsų valstybei svarbias istorines datas."
Miglės nuomone, sėkmė būtų tada, kai aikštė būtų ir rekreacinė, ir reprezentacinė vienu metu.
Ar tai sveika diskusija ar neprasmingas konfliktas?
Miglei atrodo, kad sveika diskusija neatsiejama nuo atvirumo ir nesuvaidinto tikslo atrasti kažkokį bendrą srpendimą. Svarbu, anot jos, nevaidinti demokratijos, o iš tikrųjų jos siekti.
„...ta diskusija labai gerai, tik svarbu, kad ji būtų konstruktyvi.“
Piliečio vaidmuo
"Pagal gebėjimus, sakyčiau. Jei žmogus, kuris mato, kad nėra kompetetingas, gal jam ir nereikia kištis. <...> tie, kurie mano, kad turi pasvertą nuomonę, tada tegul dalyvauja diskusijose.“
Pašnekovė nenori apibrėžti vieno konkretaus atsakingo poliečio tipo. Ji mano, kad kartais sąmoningas asmens nedalyvavimas irgi gali būti atsakingas žingsnis. Kiekvienas turi nuolat spręsti, kaip jam elgtis.
Apie norą įpaminklinti
"...gal net yra įprotis, vieną nuverti, kitą pastatai."
"...pastebiu, kad yra būdinga lietuviams tai."
Pašnekovė teigia, kad paminklų kūrimas tam tikriems žmonėms gali būti jų gyvenimą įprasminantis elementas. Jos nuomone, Lietuva yra jauna valstybė, tad galbūt dėl to gali būti toks įamžinimo poreikis.
Nuomonė apie Kaune pastatytą Vytį
Miglė pabrėžia, kad kai žiūri į Vytį, jai atrodo, kad jam kažko trūksta. Žinoma, teigia ji, kitokio įamžinimo paieškos yra ilgas procesas, nes mes kalbame apie tai, kas mums yra svarbu.
"...laisvės kovotojus galima įamžinti ir kitaip. Tik reikia gal paieškoti.“
Apie tai, ar pasyvumas galėtų būti sovietmečio produktas
Miglei atrodo, kad pasyvumas nebūtinai yra sovietmečio pasėkmė. Ji lygina dvi kartas ir jų aktyvumą, mini, kad žvelgiant į empirinius duomenis akivaizdu, kad sovietmečiu gyvenusi karta šiuo metu yra pakankamai aktyvi.
"„...daugiausia balsuoja sovietmečiu gyvenę žmonės, o mažiausiai – jauni žmonės, kurie nėra gyvenę tuo laikotarpiu““
Ar "Laisvės kalvos" projektas pažeidžia aikštės vertybes?
"tai gali būti tam tikras būdas sustabdyti projektą.“
Respondentė teigia, kad jai sunku pasverti. Jai atrodo, kad tas vertybinis aspektas yra svarbus ir galima juo manipuliuoti. Vilniuje, anot pašnekovės, galima matyti statinių, kurie žymiai labiau, atrodytų, neįsipaišo į bendrą kontekstą. Ji kelia klausimą, ar nėra dvigubų standartų.
Apie tai, ar el. apklausa buvo tinkamas būdas balsuoti už projektus
"...kaip pilietė kažkaip jaučiau, kad šitoj vietoj nėra išgirstos visos pusės.“
Respondentė pastebi, kad visuomenei buvo leista rinktis, tačiau, jos nuomone, būtent tai, kad paskutinį žodį galimai tarė Šiuolaikinis meno centras, trukdė apimti įvairesnę pasaulėvoką turinčius žmones.